Matematyka bez pamiętnika

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w konkursie Matematyka bez pamiętnika , którego:
etap szkolny odbędzie się w macierzystych szkołach 12.02.2019 r. godz. 9:00 09:45

etap finałowy- na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM
29. 03.2019 r. godz. 9:00- 13.30

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, doskonalenie nauczycieli a także wspieranie talentów matematycznych.
Konkurs posiada nietypową formę, gdyż startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest w nim na etapie szkolnym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, na etapie finałowym słuchania i przetwarzania informacji. Głównym założeniem jest nacisk na zrozumienie pojęć matematycznych a nie wiedzę pamięciową, stąd też nazwa Matematyka bez pamiętnika.
Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie konkursu (informacja pojawi się najpóźniej na początku stycznia 2019 roku)do końca stycznia 2019 r.
Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM zapraszają wszystkich chętnych…

Opublikowany przez Wojewódzki konkurs Matematyka bez pamiętnika Wtorek, 27 listopada 2018