Dzień liczby Pi PŁ

Politechnika Łódzka zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – ustanowienie nowego rekordu Guinnessa w utworzeniu łańcucha z rozszerzenia liczby π! Idealną okazją ku temu będzie Święto tej wyjątkowej matematycznej liczby, które przypada 14 marca. 

Politechnika Łódzka chce podjąć wyzwanie i ustanowić rekord związany z liczbą π. Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wspólnej zabawy. Aby pobić rekord musimy zgromadzić 700 osób, które ustawione w jednolitym łańcuchu, będą trzymać cyfry z rozszerzenia liczby π. 

14 marca to także okazja do tego, aby poznać Politechnikę Łódzką od środka. Chcemy zaprosić młodzież szkolną na zajęcia – pokazy doświadczeń, wykłady i warsztaty, nie tylko związane z liczbą π. Będzie to Dzień Otwarty uczelni, w czasie którego chcemy pokazać różnorodne zainteresowania naukowe naszych studentów i pracowników. Szczegółowe informacje o programie tego wydarzenia będą wkrótce opublikowane. 

Na udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa obowiązują wcześniejsze zapisy dla grup szkolnych, które przyjmujemy pod adresem promocja@info.p.lodz.pl Należy podać liczbę osób, nazwę szkoły i kontakt do opiekuna. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rekrutacja.p.lodz.pl 

ZAPRASZAMY!